Sezon polowań zbiorowych mamy już za sobą. Rozpoczęliśmy jak co roku uroczyście modląc się do św Huberta. Mszę świętą odprawił kapelan Naszego koła Ks. Mirosław Teofilak. Zbiorówek mieliśmy 7. Odbywały się one na terenie obw.290. Służyły one nam bardziej do celów inwentaryzacyjnych, oraz zwalczania ASFu. Nie znaleźliśmy padłych dzików. Nasze polowania gromadziły myśliwych z Naszego koła jak również  gości z innych kół. Można było podzielić się doświadczeniami łowieckimi, spotkać dawno niewidzianych kolegów. Praca oraz obowiązki dnia codziennego nie pozwalają na integrację naszego środowiska w takim stopniu jak byśmy chcieli.

     Polowanie Wigilijne było przykładem  więzi kolegów myśliwych. Mimo że część kolegów nie mogła brać udziału w polowaniu to licznie przybyła podzielić się opłatkiem.

     Zarząd Koła Łowieckiego „Zlot-Las” Faryny pragnie podziękować kolegom za koleżeńską atmosferę, dla prowadzących, współprowadzących, gotujących za pracę którą włożyli w przygotowanie polowań. Należy również nadmienić że było bardzo bezpiecznie i etycznie.

     Polowanie typu szwedzkiego należy do bardzo bezpiecznych i efektywnych. Dbając również o dobro łowiska będziemy w przyszłości organizować tego typu polowania. Patrząc pozytywnie w przyszłość nie oglądając się za siebie Koledzy!!! bierzmy się już za budowę zwyżek.

Z myśliwskim pozdrowieniem Darz Bór !

Zarząd Koła.

Galeria zdjęć

   

Komunikaty  

   
© Grzegorz Kilijański