We wrześniu 2014 roku  uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rozogach, którzy należą do Szkolnego Ekozespołu „MALI PRZYRODNICY” rozpoczęli współpracę z Kołem Łowieckim „ZLOT LAS” Faryny. W ramach współpracy odbywają się spotkania z przedstawicielami koła.
     Podczas pierwszego spotkania, które odbyło się w lesie kolega myśliwy Krzysztof Gibert  zapoznał uczniów z zadaniami  kół łowieckich i rolą myśliwego. Opowiadał dzieciom o zwierzętach zamieszkujących nasze lasy i pola oraz o ochronie zwierząt. Ponadto uczniowie sadzili drzewka  i krzewy w ostojach leśnych.  Była to dla uczniów bardzo ciekawa lekcja edukacji przyrodniczej.
     Kolejne spotkanie Ekozespołu „MALI PRZYRODNICY” z myśliwym Krzysztofem Gibertem odbyło się  17 listopada 2014 r. W czasie spotkania uczniowie rozmawiali o pasji myśliwskiej, o tradycjach łowieckich oraz o przygotowaniach zwierząt do zimy. Dzieci poznały  także historię Hubercika  i otrzymały w prezencie książeczki „O Huberciku, który chciał zostać myśliwym”. Uczniowie podziękowali za miłe spotkanie oraz prezenty  i zaprosili do  kolejnych odwiedzin.
     Podobne spotkania odbyły się na przełomie listopada i grudnia 2014 roku z uczniami Szkoły Podstawowej w Dąbrowach, które poprowadził kolega Krzysztof Kilijański oraz w Szkole Podstawowej w Krysiakach które przeprowadził kolega Zdzisław Kobus. 

Galeria Zdjęć

   

Komunikaty  

   
© Grzegorz Kilijański